Grupa Kety SA · GPW:KTY
Grupa Kety SA — Q2 2018 Earnings Presentation
26 slides from Grupa Kety SA's earnings presentation, 2018
Slide 1: Prezentacja wyników II kwartału 2018
PREZENTACJA WYNIKÓW II KWARTAŁU 2018 DARIUSZ MAŃKO ADAM PIELA PIOTR WYSOCKI RAFAŁ LECHOWICZ PREZES ZARZĄDU CZŁONEK ZARZĄDU CZŁONEK ZARZĄDU CZŁONEK ZARZĄDU 1
Slide 2: Kwartał w kilku zdaniach
KWARTAŁ W KILKU ZDANIACH DARIUSZ MAŃKO PREZES ZARZĄDU 2
Slide 3: Drugi kwartał potwierdza bardzo dobrą koniunkturę
DRUGI KWARTAŁ POTWIERDZA BARDZO DOBRĄ KONIUNKTURĘ Wysokie tempo wzrostu przychodów (13%). Wysoki wzrost zysku operacyjnego oraz EBITDA, odpowiednio o 16% i 14%. Większość kluczowych inwestycji realizowane zgodnie z harmonogramem. 3
Slide 4: Czynniki makro w drugim kwartale
CZYNNIKI MAKRO W DRUGIM KWARTALE Ceny aluminium w USD i PLN 9000 2700 Popyt nadal wysoki pomimo zawirowań natury politycznej (cła, sankcje) 8500 2450 8000 2200 7500 1950 7000 Koszt aluminium liczony w PLN wzrósł w drugim 6500 1700 kwartale o 10%. cena PLN cena USD Kurs EUR/PLN w drugim kwartale na p
Slide 5: Wysoka dynamika sprzedaży
WYSOKA DYNAMIKA SPRZEDAŻY Struktura segmentowa przychodów ze sprzedaży (mln zł) +13% 750 748,8 600 664,3 450 +10% +13% Wszystkie segmenty osiągnęły bardzo dobre wyniki 300 327,9 324,8 sprzedaży. 298,5 287,8 +13% 150 170 150,2 0 SWW SSA SOG Skonsolidowane 2Q 2017 2Q 2018 Przychody ze sprzedaży w ujęc
Slide 6: Działalność operacyjna segmentów
DZIAŁALNOŚĆ OPERACYJNA SEGMENTÓW PIOTR WYSOCKI DARIUSZ MAŃKO RAFAŁ LECHOWICZ CZŁONEK ZARZĄDU PREZES ZARZĄDU CZŁONEK ZARZĄDU 6
Slide 7: Segment wyrobów wyciskanych – wyciskanie jeszcze większego wolumenu
SEGMENT WYROBÓW WYCISKANYCH – „wyciskanie” jeszcze większego wolumenu Q2_2018 Q2_2017 zmiana 1-2Q_2018 1-2Q_2017 zmiana Sprzedaż 327,9 298,5 10% 624,3 571,3 9% kraj 182,9 165,3 11% 348,3 311,3 12% eksport 145,1 133,2 9% 276,0 260,0 6% Wolumen większy o 3%. Wzrost przychodów dzięki lepszemu wolumenow
Slide 8: Segment wyrobów wyciskanych – bardzo dobra sytuacja we wszystkich zakładach
SEGMENT WYROBÓW WYCISKANYCH – bardzo dobra sytuacja we wszystkich zakładach produkcyjnych Wykorzystanie mocy produkcyjnych na poziomie 95% - 100%. Nowa prasa zwiększająca moce o ok. 15% rozpocznie próby technologiczne we wrześniu. W AK Emmi (Słowenia) wzrost przychodów o 20% oraz prawie 100% wzrost
Slide 9: Segment wyrobów wyciskanych – realizacja inwestycji
SEGMENT WYROBÓW WYCISKANYCH – realizacja inwestycji Kwota Kwota Realizacja Kwota Pozycja łączna planowana 2018 planowana (dane w mln zł) projektu na 2018 po 2Q po 2018 Hala produkcyjna ZZPA (dokończenie) 12,3 1,6 1,4 0,0 Prasa do stopów miękkich wraz z halą 70 0 35,5 15,9 5,1 Prasa do stopów twardyc
Slide 10: Segment systemów aluminiowych – udany kwartał, dobre perspektywy
SEGMENT SYSTEMÓW ALUMINIOWYCH – udany kwartał, dobre perspektywy Q2_2018 Q2_2017 zmiana 1-2Q_2018 1-2Q_2017 zmiana Sprzedaż 324,8 287,8 13% 589,7 522,9 13% kraj 204,1 167,0 22% 364,3 310,1 17% eksport 120,7 120,8 0% 225,4 212,7 6% Koniunktura na rynku nadal dobra. Sprzedaż w bieżącym kwartale na ryn
Slide 11: Segment systemów aluminiowych – obiekty w realizacji
SEGMENT SYSTEMÓW ALUMINIOWYCH – obiekty w realizacji Polska – Mennica Legacy Tower Czechy - Nova Zbrojovka Wielka Brytania – Norton Street Wielka Brytania - USA – 125 Greenwich Irlandia - Centre Parcs Outwood Wharf 11
Slide 12: Segment systemów aluminiowych – obiekty w realizacji
SEGMENT SYSTEMÓW ALUMINIOWYCH – obiekty w realizacji Wielka Brytania – Chiny, Szanghaj - kompleks Belgia – Onyx-Belgium 28-30 Addiscombe Grove handlowo-rekreacyjny Ukraina, Kijów – A52 Wielka Brytania - Nottingham Mongolia – Khann University 12
Slide 13: Segment systemów aluminiowych – realizacja planu inwestycyjnego
SEGMENT SYSTEMÓW ALUMINIOWYCH – realizacja planu inwestycyjnego Pozycja Kwota łączna Kwota planowana Realizacja 2018 Kwota planowana (dane w mln zł) projektu na 2018 po 2Q po 2018 Centrum Badawcze 33,0 26,0 7,1 6,0 Lakiernia pionowa + hala 15,5 8,5 0,0 7,0 Hala (Opole) 11,0 5,0 0,0 6,0 Razem główne
Slide 14: Segment opakowań giętkich – najlepsze w historii wyniki półrocza
SEGMENT OPAKOWAŃ GIĘTKICH – najlepsze w historii wyniki półrocza Przychody ze sprzedaży (mln PLN) EBITDA (mln PLN) 2Q 2018 vs 2Q 2017 2Q 2018 vs 2Q 2017 200,0 40 + 13% 170,0 + 10% 150,2 29,8 30 27,1 100,0 20 2Q2017 2Q2018 2Q2017 2Q2018 Przychody ze sprzedaży (mln PLN) EBITDA (mln PLN) 1H 2018 vs 1H
Slide 15: Segment opakowań giętkich – główne dane finansowe 2016-2018
SEGMENT OPAKOWAŃ GIĘTKICH – główne dane finansowe kwartału i półrocza w latach 2016 - 2018 2Q’16 2Q’17 2Q’18 1H’16 1H’17 1H’18 Ilość sprzedaży (tys.ton) 7,6 12,5 14,6 15,6 23,6 29,8 Przychody ze sprzedaży (mln PLN) 116,9 150,2 170,0 239,1 297,7 348,4 EBITDA (mln PLN) 24,0 27,1 29,8 47,2 55,5 60,0 Il
Slide 16: Segment opakowań giętkich – ceny podstawowych surowców
SEGMENT OPAKOWAŃ GIĘTKICH – ceny podstawowych surowców Surowiec 1H’17 2H’17 1H’18 1H’18/1H’17 PP (ICIS) EUR/t 1 315 1 305 1 375 + 5% PE (ICIS) EUR/t 1 510 1 430 1 440 - 4% Aluminium (LME) USD/t 1 885 2 070 2 215 + 18% Celuloza (PIX) USD/t 835 925 1 110 + 33% PET (PCI) EUR/t 2 000 2 065 2 200 + 10% K
Slide 17: Segment opakowań giętkich – kierunki rozwoju opakowań giętkich
SEGMENT OPAKOWAŃ GIĘTKICH – kierunki rozwoju opakowań giętkich ??? W 2016/2017 najwięksi odbiorcy opakowań giętkich, intensywnie rozpatrywali dwa scenariusze rozwoju branży w kontekście prośrodowiskowych regulacji UE ??? ??? Opakowania na bazie komponentów Opakowania na bazie biodegradowalnych kompo
Slide 18: Segment opakowań giętkich – realizacja inwestycji
SEGMENT OPAKOWAŃ GIĘTKICH – realizacja inwestycji Kwota Kwota Kwota łączna Realizacja po Pozycja planowana na planowana po projektu 1H2018 2018 2018 Druga linia BOPP 110 mln zł* 42,6 mln zł 2,8 mln zł 55,5 mln zł Rezerwa inwestycyjna 5,4 mln zł 1,1 mln zł 6 mln zł Pozostałe (mniejsze zadania) 1,8 ml
Slide 19: Skonsolidowane wyniki
SKONSOLIDOWANE WYNIKI ADAM PIELA CZŁONEK ZARZĄDU 19
Slide 20: Zysk z działalności operacyjnej – odzwierciedlenie dobrej koniunktury
ZYSK Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ – odzwierciedlenie dobrej koniunktury mln zł Q2 2018 Q2 2017 zmiana 1-2Q 18 1-2Q 17 zmiana Przychody ze sprzedaży 748,8 664,3 +13% 1 423,6 1 265,8 +12% Zysk z działalności operacyjnej 94,5 81,4 +16% 169,0 151,2 +12% marża operacyjna 12,6% 12,3% 11,9% 11,9% EBITDA 126,
Slide 21: Wzrost kosztów pod kontrolą
WZROST KOSZTÓW POD KONTROLĄ dane w mln zł Q2 2018 Q2 2017 zmiana 1-2Q 2018 1-2Q 2017 zmiana Przychody ze sprzedaży 748,8 664,3 +13% 1 423,6 1 265,8 +12% Koszty operacyjne ogółem, w tym: 659,3 600,5 +10% 1 279,1 1 156,8 +11% Amortyzacja 31,9 29,5 +8% 62,4 59,2 +6% Materiały, energia, wartość sprzedan
Slide 22: Znaczny strumień gotówki z działalności operacyjnej pomimo wzrostu kapitału pracującego
ZNACZNY STRUMIEŃ GOTÓWKI Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ POMIMO WZROSTU KAPITAŁU PRACUJĄCEGO Wartość kapitału pracującego (mln zł) mln zł 2Q_2017 3Q_2017 4Q_2017 1Q_2018 2Q_2018 wzrost o 12% r/r Kapitał pracujący 716 726 697 748 800 900 zapasy 429 437 458 476 497 800 należności 531 543 475 531 583 716 72
Slide 23: Stabilne finansowanie
STABILNE FINANSOWANIE Wartość zadłużenia odsetkowego (mln zł) Wzrost zadłużenia w stosunku do zeszłego roku wynikający z 750 469,2 konieczności finansowania programu inwestycyjnego oraz kapitału 490,1 500 482,3 pracującego. 340,9 282,4 250 179,4 165,2 241,0 Dług netto na poziomie 581 mln zł – poziom
Slide 24: Podsumowanie
PODSUMOWANIE Bardzo dobre wyniki finansowe. Optymistyczne perspektywy na kolejny kwartał. Zarząd podtrzymuje prognozę wyników opublikowaną na początku roku. 24
Slide 25: Informacje dodatkowe
INFORMACJE DODATKOWE Sprzedaż ilościowa Segmentów (w tys ton) Q2 2017 Q3 2017 Q4 2017 Q1 2018 Q2 2018 Segment Wyrobów Wyciskanych 19,2 19,8 16,3 18,3 19,8 Segment Opakowań Giętkich 12,5 13,6 13,7 15,2 14,6 EBITDA Segmentów (w mln zł) Q2 2017 Q3 2017 Q4 2017 Q1 2018 Q2 2018 Segment Wyrobów Wyciskanyc
Slide 26: Nota prawna
NOTA PRAWNA. Niniejsza Prezentacja została przygotowana przez Grupę KĘTY S.A. wyłącznie w celach informacyjnych i w żadnym przypadku nie stanowi zaproszenia do / lub oferty nabycia jakichkolwiek papierów wartościowych bądź instrumentów finansowych lub uczestnictwa w jakimkolwiek przedsięwzięciu hand