Sanok Rubber Company SA · GPW:SNK
Sanok Rubber Company SA — H1 2020 Earnings Presentation
21 slides from Sanok Rubber Company SA's earnings presentation, 2020
Slide 1: Wyniki Grupy Kapitałowej Sanok Rubber za I półrocze 2020
WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ SANOK RUBBER ZA I PÓŁROCZE 2020 ROK KOMENTARZ ZARZĄDU
Slide 2: Zastrzeżenia prawne
ZASTRZEŻENIA PRAWNE Niniejsza prezentacja została stworzona przez SANOK RUBBER COMPANY S.A. (zwaną dalej Sanok RC). Wszelkie prawa autorskie i pokrewne do prezentacji należą wyłącznie do Sanok RC. Zabrania się kopiowania, dystrybuowania, modyfikowania, ładowania, publikowana, wyświetlania, utrwalani
Slide 3: Grupa Kapitałowa Sanok Rubber stan na 30.06.2020
GRUPA KAPITAŁOWA SANOK RUBBER stan na 30.06.2020 MOTORYZACJA PRZEMYSŁ BUDOWNICTWO ▪ Pasy klinowe ▪ Systemy uszczelnień karoserii ▪ Uszczelki stolarkowe ▪ Wyroby dla Farmacji ▪ Systemy antywibracyjne ▪ Uszczelki samoprzylepne ▪ Wyroby dla AGD Jest rozpoznawalnym w Europie i na świecie dostawcą Spółka
Slide 4: Wyniki finansowe 1H 2016 - 2020
WYNIKI FINANSOWE 1H 2016 - 2020 Grupa Kapitałowa Sanok Rubber 2016 2017 2018 2019 2020 462 992 503 553 Sprzedaż netto [tys. PLN] 507 559 539 676 440 887 EBITDA [tys. PLN] 91 240 84 559 66 039 48 771 38 532 Marża EBITDA [%] 19,7% 16,8% 13,0% 9,0% 8,7% EBIT [tys. PLN] 74 235 66 145 46 050 22 715 8 560
Slide 5: Wyniki finansowe Q2 2016 - 2020
WYNIKI FINANSOWE Q2 2016 - 2020 Grupa Kapitałowa Sanok Rubber 2016 2017 2018 2019 2020 Sprzedaż netto [tys. PLN] 243 658 262 071 262 464 258 913 181 079 55 592 45 703 11 933 EBITDA [tys. PLN] 32 477 20 798 12,4% 6,6% Marża EBITDA [%] 8,0% 22,8% 17,4% 47 076 36 258 7 599 EBIT [tys. PLN] 22 245 -3 467
Slide 6: Skonsolidowana sprzedaż 1H 2016 - 2020
SKONSOLIDOWANA SPRZEDAŻ 1H 2016 - 2020 Segmenty 2016 2017 2018 2019 2020 Sprzedaż netto [tys. PLN] MOTORYZACJA 264 226 284 553 303 452 327 928 245 520 0 EBITDA [tys. PLN] BUDOWNICTWO Marża EBITDA 43[%] 415 49 470 44 997 51 067 47 852 PRZEMYSŁ Zysk netto [tys.79PLN] 811 91 527 84 990 81 420 97 245 Re
Slide 7: Wyniki finansowe 1H 2019 - 2020
WYNIKI FINANSOWE 1H 2019 - 2020 Grupa Kapitałowa Sanok Rubber 60,0 dodatni ujemny 50,0 7,6 3,2 0,6 1,6 0,4 5,3 40,0 30,0 48,8 20,0 38,5 10,0 0,0 EBITDA Grupy 1H Sanok RC SA Draftex GmbH RPS Spółki Europy QMRP Pozostałe spółki i EBITDA Grupy 1H 2019 Wschodniej korekty 2020 r. konsolidacyjne www.sanok
Slide 8: Skonsolidowana sprzedaż 1H 2020
SKONSOLIDOWANA SPRZEDAŻ 1H 2020 Grupa Kapitałowa 1H 2020 r. 1H 2019 r. 440,9 mln PLN 539,7 mln PLN 55,5% 8,7% 2,7% 4,0% 10,7% 10,9% 9,5% 55,7% 15,1% 60,8% 22,1% Motoryzacja Przemysł i Rolnictwo Budownictwo Mieszanki Pozostałe www.sanokrubber.pl 8
Slide 9: Skonsolidowana sprzedaż 1H 2020
SKONSOLIDOWANA SPRZEDAŻ 1H 2020 Grupa Kapitałowa 1H 2020 r. 1H 2019 r. 440,9 mln PLN 539,7 mln PLN 4,3% 55,5% 4,5% 13,6% 13,5% 46,2% 50,3% 31,7% 35,8% Kraje Unii Europejskiej Sprzedaż krajowa Pozostałe rynki zgraniczne Kraje Europy Wschodniej www.sanokrubber.pl 9
Slide 10: Wyniki finansowe 1H 2020
WYNIKI FINANSOWE 1H 2020 Grupa Kapitałowa Sanok Rubber Marże w mln PLN 32,3 40 14,8 14,6 9,8 5,4 21,6 20 2019 16,3 11,6 10,0 1,4 2020 0 Motoryzacja Budownictwo Przemysł Mieszanki Pozostałe www.sanokrubber.pl 10
Slide 11: Wyniki finansowe Q2 2020
WYNIKI FINANSOWE Q2 2020 Grupa Kapitałowa Sanok Rubber Marże w mln PLN 9,7 8,9 15 7,1 5,2 2,5 10 8,5 10,1 2019 6,2 5 3,7 2020 0 -0,6 -5 Motoryzacja Budownictwo Przemysł Mieszanki Pozostałe www.sanokrubber.pl 11
Slide 12: Skonsolidowany bilans
SKONSOLIDOWANY BILANS AKTYWA 30.06.2020 Struktura'20 30.06.2019 Struktura'19 Dynamika % Aktywa trwałe 500 359 53,1% 441 811 45,9% 113,3% Aktywa obrotowe 441 782 46,9% 521 428 54,1% 84,7% w tym: Zapasy 202 051 21,4% 199 269 20,7% 101,4% Należności 140 642 14,9% 185 731 19,3% 75,7% Aktywa finansowe 61
Slide 13: Skonsolidowany cash flow
SKONSOLIDOWANY CASH FLOW [mln PLN] ZMIANA STANU ŚRODKÓW DZIAŁALNOŚĆ OPERACYJNA DZIAŁALNOŚĆ INWESTYCYJNA DZIAŁALNOŚĆ FINANSOWA PIENIĘŻNYCH NETTO 57,7 49,9 32 11,9 -3,6 -7,9 -10,1 -42,2 1H 2020 1H 2019 www.sanokrubber.pl 13
Slide 14: Wyniki finansowe Sanok RC SA
WYNIKI FINANSOWE SANOK RC SA 1H Q2 2020 2019 % 2020 2019 % Przychody ze sprzedaży [tys. PLN] 389 104 60,9 300 898 77,3 186 611 113 564 39 879 47 546 EBITDA [tys. PLN] 83,9 13 146 22 977 57,2 [%] 13,3 12,2 11,6 12,3 EBIT [tys. PLN] 16 423 28 149 58,3 943 13 169 7,2 5,5 7,2 0,8 7,1 [%] 40 096 8 815 23
Slide 15: Wskaźniki dotyczące działalności operacyjnej
WSKAŹNIKI DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ 2,5 Płynność Rotacja zapasów 2,37 2,27 2,30 2,12 2,10 2,08 2,03 1,99 1,98 1,98 1,96 90 1,92 1,91 1,90 84 2 1,84 1,87 1,87 1,75 1,78 1,70 1,67 1,59 1,59 1,61 1,601,60 80 1,54 1,48 72 1,5 1,64 69 68 1,33 66 67 1,26 1,26 1,24 1,22 1,29 70 65 65 65 66 1,51 1,
Slide 16: Otoczenie makroekonomiczne
OTOCZENIE MAKROEKONOMICZNE www.sanokrubber.pl 16
Slide 17: Kursy walut
KURSY WALUT EUR/PLN 4,600 4,500 4,400 4,300 4,200 4,100 4,000 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII 2018 rok 4,164 4,168 4,210 4,195 4,282 4,305 4,330 4,287 4,299 4,306 4,303 4,291 2019 rok 4,295 4,316 4,300 4,287 4,297 4,266 4,260 4,344 4,355 4,303 4,284 4,272 2020 rok 4,250 4,279 4,436 4,545 4,529
Slide 18: Trendy surowców
TRENDY SUROWCÓW 4Q 2020 3Q 2020 KAUCZUKI EPDM NR CR SBR 4Q 2020 3Q 2020 SADZE PÓŁAKTYWNE AKTYWNE NIEAKTYWNE SPHERONY 4Q 2020 3Q 2020 PLASTYFIKATORY OLEJE PARAFINOWE OLEJE NAFTENOWE OLEJE SYNTETYCZNE 4Q 2020 3Q 2020 POZOSTAŁE WULKANIZATORY PRZYŚPIESZACZE ANTYUTLENIACZE TLENKI METALI WOSKI SEGMENTY PR
Slide 19: Dalsze kierunki rozwoju Grupy
DALSZE KIERUNKI ROZWOJU GRUPY www.sanokrubber.pl 19
Slide 20: Strategiczne cele Grupy
STRATEGICZNE CELE GRUPY Konsekwentna budowa Przeorientowanie segmentu pozycji globalnego dostawcy budownictwa na nowe produkty w segmencie motoryzacji dające większy potencjał wzrostu. Poszukiwanie możliwości rozwoju obecnych biznesów w NOWE RYNKI oparciu 2016 o ekspansję motoryzacji. Rozszerzenie p
Slide 21: Dziękuję
_ SANOK RUBBER “— Dziekuje