Firma Oponiarska Debica S.A. · GPW:DBC

Firma Oponiarska Debica — Q1 2011 Earnings Presentation

22 slides from Firma Oponiarska Debica's earnings presentation, May 16, 2011

  1. Slide 1: Podsumowanie wyników po I kwartale 2011 r.

    Firma Oponiarska DĘBICA S.A. Podsumowanie wyników po I kwartale 2011 r. Warszawa, 16 maja 2011 r. T.C. DĘBICA S.A. (1)

  2. Slide 2: Agenda

    Agenda Executive summary Sytuacja na rynku Skonsolidowane wyniki finansowe Istotne wydarzenia w I kwartale 2011 Podsumowanie T.C. DĘBICA S.A. (2)

  3. Slide 3: Executive Summary

    Executive Summary Rysunki wykorzystane w prezentacji: Mariusz Stawarski, KreacjaPRO T.C. DĘBICA S.A. (3)

  4. Slide 4: Wzrost przychodów ze sprzedaży o 24,6% do 521 mln zł

    Wzrost przychodów ze sprzedaży o 24,6% do 521 mln zł dzięki wzrostowi cen oraz wolumenu sprzedanych opon Wysoka sprzedaż opon do kanałów dystrybucji pomimo wzrostu cen Pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych Wprowadzenie na rynek nowej opony letniej – Dębica PRESTO T.C. DĘBICA S.A. (4)

  5. Slide 5: Opona standardowa – surowce

    Opona standardowa – surowce MATERIAŁY POCHODZENIA PETROCHEMICZNEGO - Kauczuk syntetyczny - Materiały pochodzenia gumowego - Tkanina MATERIAŁY ORGANICZNE - Sadza - Kauczuk naturalny MATERIAŁY POCHODZENIA PETROCHEMICZNEGO 67% MATERIAŁY ORGANICZNE 22% METALE 11% METALE - Walcówka ze stali - Drut - Drut

  6. Slide 6: Droższe surowce

    Droższe surowce SADZA CHEMIA KORDY I DRUTY STALOWE KORD TEKSTYLNY KORDY I DRUTY STALOWE KAUCZUK NATURALNY KAUCZUK SYNTETYCZNY T.C. DĘBICA S.A. (6)

  7. Slide 7: Skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2011

    Skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2011 T.C. DĘBICA S.A. (7)

  8. Slide 8: Struktura przychodów ze sprzedaży

    Struktura przychodów ze sprzedaży * Przychody ze sprzedaży (mln PLN) 24,6% 12,5% 521,0 463,1 % zm. % zm. 418,2 1 Q 11 / 1 Q 10 1 Q 11 / 4 Q 10 446,4 359,1 428,4 24,3% 4,2% 59,1 34,7 74,6 26,1% 114,9% 1Q 10 4Q 10 1Q 11 od pozostałych jednostek od jednostek powiązanych Przychody ze sprzedaży w 1Q 2011

  9. Slide 9: Przychody od podmiotów niepowiązanych

    Przychody od podmiotów niepowiązanych * Przychody od pozostałych jednostek (mln PLN) 26,1% 114,9% 74,6 59,1 34,7 1Q 10 4Q 10 1Q 11 Marża 21,7% 29,1% 21,2% 1Q 10 4Q 10 1Q 11 W 1Q 2011 przychody ze sprzedaży od jednostek niepowiązanych wyniosły 74,6 mln PLN i były wyższe o 26,1% w stosunku do 1Q 2010.

  10. Slide 10: Przychody od podmiotów powiązanych

    Przychody od podmiotów powiązanych * Przychody od podmiotów powiązanych (mln PLN) 24,3% 4,2% 428,4 446,4 359,1 1Q 10 4Q 10 1Q 11 Marża 7,9% 12,4% 7,7% 1Q 10 4Q 10 1Q 11 W 1Q 2011 przychody ze sprzedaży od podmiotów powiązanych wyniosły 446,4 mln PLN. Były wyższe o 24,3% w stosunku do 1Q 2010 i o 4,2

  11. Slide 11: Marża brutto

    Marża brutto Wynik brutto (mln PLN) 21,9% -21,0% % zm. % zm. 1 Q 11 / 1 Q 10 1 Q 11 / 4 Q 10 63,4 50,1 41,1 53,3 34,3 21,1% -35,6% 28,3 23,5% 56,7% 12,8 15,8 10,1 1Q 10 4Q 10 1Q 11 od jednostek powiązanych od pozostałych jednostek W 1Q 2011 marża brutto wyniosła 50,1 mln PLN i była wyższa o 21,9% w

  12. Slide 12: Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu

    Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu 22,9% -6,8% 28,8 26,8 % zm. % zm. 21,8 1Q 11/1Q 10 1Q 11/4Q 10 22,9 17,5 13,6 28,5% -23,7% 8,2 5,9 9,3 13,6% 58,8% 1Q 10 4Q 10 1Q 11 Koszty sprzedaży Koszty ogólnego zarządu W 1Q 2011 koszty sprzedaży i ogólnego zarządu wyniosły 26,8 mln zł i są wyższe o 22,9% w s

  13. Slide 13: Zysk z działalności operacyjnej

    Zysk z działalności operacyjnej EBIT (mln PLN) 25,9% -22,9% 29,3 17,9 22,6 1Q 10 4Q 10 1Q 11 W 1Q 2011 EBIT wyniósł 22,6 mln PLN i był wyższy o 25,9% w stosunku do 1Q 2010. T.C. DĘBICA S.A. (13)

  14. Slide 14: Wynik na działalności finansowej

    Wynik na działalności finansowej Wynik na działalności finansowej (mln PLN) 1,8 -4,1 -3,0 1Q 10 4Q 10 1Q 11 Wynik na działalności finansowej za 1Q 2011 był lepszy o 5,9 mln PLN w stosunku do kwartału ub. roku, głównie z powodu niższych koszów różnic kursowych o 5,8 mln PLN, niższych kosztów obsługi

  15. Slide 15: Zysk netto

    Zysk netto 79,3% -6,2% 21,0 19,7 11,0 1Q 10 4Q 10 1Q 11 Zysk netto w 1Q 2011 był wyższy o 79,3% w porównaniu do 1Q 2010. T.C. DĘBICA S.A. (15)

  16. Slide 16: Przepływ gotówki I kwartał 2011

    Przepływ gotówki I kwartał 2011 60 działalność inwestycyjna: •Capex -16,3 M zł 46,7 •Spadek zobowiązań z tytułu inwestycji +0,7 M zł Sprzedaż majątku +0,1 M zł 39,8 działalność finansowa: 40 zaciągnięcie kredyt +6,9 M zł zapłacone odsetki - 0,5 M zł działalność operacyjna: Spłata zob. leasing - 0,5

  17. Slide 17: Istotne wydarzenia w I kwartale 2011 r.

    Istotne wydarzenia w I kwartale 2011 r. T.C. DĘBICA S.A. (17)

  18. Slide 18: Wprowadzenie na rynek nowej opony letniej - PRESTO

    Wprowadzenie na rynek nowej opony letniej - PRESTO 14 MARCA 2011, FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. WPROWADZIŁA NA RYNEK NOWĄ OPONĘ LETNIĄ – DĘBICA PRESTO MOCNE STRONY: 1. Bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni 2. Krótka droga hamowania 3. Wysokie przebiegi i równomierne zużycie opony T.C. DĘBICA S.A.

  19. Slide 19: Nowa opona Dębica PRESTO, a konkurencja

    Nowa opona Dębica PRESTO, a konkurencja 1. DĘBICA PRESTO to opona letnia z segmentu HP, stworzona z myślą o samochodach osobowych o wysokich osiągach 2. DĘBICA PRESTO to nowoczesne rozwiązania, bezpieczeństwo i trwałość w konkurencyjnej cenie 3. Nowa opona dostępna jest w 9 rozmiarach, co zaspokaja

  20. Slide 20: Podsumowanie

    Podsumowanie T.C. DĘBICA S.A. (20)

  21. Slide 21: Podsumowanie

    Podsumowanie Silny popyt na opony pomimo wzrostu cen Znaczący wzrost cen surowców Doby wynik finansowy osiągnięty dzięki większej sprzedaży opon oraz wyższym cenom jednostkowym T.C. Dębica S.A. przygotowana na sezon letni – nowa opona Dębica PRESTO Podczas kryzysu, Spółka powstrzymała się od zwolnie

  22. Slide 22: T.C. DĘBICA S.A.

    DEBICA’ Ez Ls F a T.C. DEBICA S.A. (22)

Firma Oponiarska Dębica — Q1 2011 Earnings Presentation on 6ix