Marvipol Development Sa · GPW:MVP

Marvipol Development Sa — Marvipol — FY2013 Earnings Presentation

26 slides from Marvipol Development Sa's earnings presentation, Mar 24, 2014

  1. Slide 1: Prezentacja wyników za 2013 r.

    PREZENTACJA WYNIKÓW ZA 2013 R. 24 MARCA 2014 ROKU

  2. Slide 2: Agenda

    Agenda Podsumowanie Segment motoryzacyjny Segment deweloperski Wyniki finansowe 2014 r. – plany i perspektywy 2

  3. Slide 3: Podsumowanie IV kw. '13 i 2013 r.

    Podsumowanie IV kw. '13 i 2013 r.

  4. Slide 4: Istotne wydarzenia IV kw. 2013 r.

    Istotne wydarzenia IV kw. 2013 r.  Działalność operacyjna  Rekordowa deweloperska sprzedaż mieszkań – 4 kw. 2013: 155 (wzrost o 252% rdr.); 2013: 545 (wzrost o 80% rdr.)  Oddanie do użytkowania II i III etapu inwestycji Apartamenty Mokotów Park (łącznie 304 lokale)  Oddanie do użytkowania inwest

  5. Slide 5: Wybrane dane finansowe za rok 2013

    Wybrane dane finansowe za rok 2013 Skonsolidowane wyniki finansowe Marvipol S.A. (mln PLN)  506,05 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności kontynuowanej (wzrost o 33,8% rdr.), 600 100 506 500 80 415  45,9 mln zł zysku operacyjnego oczyszczonego z wpływu wydarzeń 376,2 378 400 350,2 60 49

  6. Slide 6: Segmenty motoryzacyjny i myjni

    Segmenty motoryzacyjny i myjni

  7. Slide 7: Segment motoryzacyjny – wyniki finansowe

    Segment motoryzacyjny – wyniki finansowe Oferta Grupy Marvipol obejmuje import i sprzedaż samochodów premium i high luxury segment (HLS), sprzedaż części samochodowych do tych marek, a także usługi serwisowe i gwarancyjne. Spółki z Grupy Marvipol są Generalnymi Importerami lub Wyłącznymi Przedstawic

  8. Slide 8: Segment motoryzacyjny – wyniki operacyjne

    Segment motoryzacyjny – wyniki operacyjne Sprzedaż detaliczna Land Rover Jaguar Przychody ze sprzedaży samochodów i części zamiennych 160 554 600 1034 519 504 501 140 469 447 429 500 2013 850 120 408 398 184 100 400 80 215 300 1020 60 200 836 108,6 119,5 108,4 106,2 127,8 123,6 127,4 2012 40 58,4 10

  9. Slide 9: Segment myjni samochodowych

    Segment myjni samochodowych Segment myjni – wyniki finansowe (mln PLN) 11 6 10,7 5 10,5 9,99 4 9,9 10 9,66 3 9,5 9,2 2 9 1 1,67 0,87 0,77 0,36 8,5 0 -0,02 8 -1 2009 2010 2011 2012 2013 Przychody z działalności kontynuowanej [skala lewa] Wynik segmentu [skala prawa]  Sieci myjni samochodowych Robo W

  10. Slide 10: Segment deweloperski

    Segment deweloperski | a Gao: —

  11. Slide 11: Działalność deweloperska (1/4)

    Działalność deweloperska (1/4) Sprzedaż i przekazania mieszkań i lokali przez Grupę Marvipol* 350 1000 307 790 900 300 772 694 253 800 250 638 621 638 700 557 563 595 600 200 468 500 150 337 400 269 100 85 80 300 68 200 50 27 30 5 4 5 8 15 100 111 73 135 174 111 61 86 44 112 94 184 155 0 0 I kw. 201

  12. Slide 12: Działalność deweloperska (2/4)

    Działalność deweloperska (2/4) Sprzedaż mieszkań i lokali – wolumen, średni metraż i łączna powierzchnia 12 000 174 184 190 Wolumen sprzedaży [szt.] 155 Powierzchnia lokal [m 2] 170 10 000 135 150 8 000 111 111 112 130 94 110 80 81 86 6 000 67 73 90 61 65 61 52 70 4 000 44 34 50 27 30 2 000 10 73,7

  13. Slide 13: Działalność deweloperska (3/4)

    Działalność deweloperska (3/4) Miesięczna sprzedaż mieszkań i lokali według inwestycji 100 91 80 60 63 60 47 47 45 36 37 40 33 33 29 24 20 0 Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Apartamenty Mokotów Park Zielona Italia Bielany Residence ART

  14. Slide 14: Działalność deweloperska (4/4)

    Działalność deweloperska (4/4) Potencjał rozpoznania mieszkań i lokali w rachunku zysków i strat. Sprzedane, Gotowe, sprzedane, Niesprzedane, Niesprzedane, Lokale Razem w budowie nieprzekazane w budowie gotowe Apartamenty Mokotów 0 35 0 121 156 Park Zielona Italia 336 1 116 11 464 Bielany Residence

  15. Slide 15: Inwestycje w trakcie realizacji

    Inwestycje w trakcie realizacji APARTAMENTY MOKOTÓW PARK ZIELONA ITALIA HILL PARK APARTMENTS (I etap) • lokalizacja: Dolny Mokotów, otulina rezerwatu • lokalizacja: Nowe Włochy • lokalizacja: Młociny, w sąsiedztwie Lasu Jeziorka Czerniakowskiego • osiedle składające się z 9 budynków PUM i Młocińskie

  16. Slide 16: Wynajem powierzchni

    Wynajem powierzchni Wyniki finansowe (mln PLN) 12 8 9,94 10,14 7  Wzrost przychodów z wynajmu, z 9,94 mln 10 6 zł w 2012 r. do 10,14 mln zł w 2013 r. 8 5  0,73 mln zł straty segmentu w 2013 r. 6 4 (0,34 mln zł straty w 2012 r.), związanej 3 m.in. z niepełną komercjalizacją budynku 4 2 biurowego Pr

  17. Slide 17: Wyniki finansowe

    Wyniki finansowe

  18. Slide 18: Rachunek zysków i strat

    Rachunek zysków i strat Wzrost przychodów ze sprzedaży osiągnięty dzięki Wyszczególnienie (w tys. PLN) 2013 2012 Dynamika podwojeniu przychodów z działalności deweloperskiej Przychody ze sprzedaży 494 332 354 416 139,5% Spadek pozostałych przychodów wynika z odwrotnej Pozostałe przychody operacyjne

  19. Slide 19: Wyniki – rozbicie po segmentach działalności

    Wyniki – rozbicie po segmentach działalności Struktura przychodów ze sprzedaży dane w mln zł 2009 2010 2011 2012 2013 2013 - dynamika rdr. Przychody ze sprzedaży mieszkań 250,1 80,0 77,1 92,9 204,1 220% Przychody ze sprzedaży samochodów i części zamiennych 135,4 228,1 214,6 230,8 255,2 111% Przychod

  20. Slide 20: Bilans - Aktywa

    Bilans - Aktywa Wyszczególnienie (tys. PLN) 31-gru-13 31-gru-12 W tym część budynku biurowego Prosta Tower Aktywa Niezagospodarowane grunty w Mikołajkach i część Aktywa trwałe budynku biurowego Prosta Tower Rzeczowe aktywa trwałe 59 471 56 963 Wartości niematerialne 965 1 110 Prawa wieczystego użytk

  21. Slide 21: Bilans - Pasywa

    Bilans - Pasywa Wyszczególnienie (w tys. PLN) 31-gru-13 31-gru-12 Kredyty i pożyczki 31-gru-13 31-gru-12 Kapitał własny (w tys. PLN) Kapitał zakładowy 8 310 7 385 do 12 miesięcy 16 344 18 207 powyżej 1 roku do 3 lat 132 020 93 094 Kapitał zapasowy 30 833 11 734 powyżej 3 do 5 lat 1 850 90 781 Kapita

  22. Slide 22: Cash Flow (mln PLN)

    Cash Flow (mln PLN) 300,00 250,00 109,00 27,18 200,00 -222,60 150,00 7,00 100,00 128,87 20,02 2,05 -0,13 12,91 50,00 33,66 3,49 3,56 13,65 0,00 BO środki Zysk netto za Amortyzacja Zmiana Zmiana Pozostałe Spłata Pozostały CF Wpływy netto z Wpływy netto z Zaciągnięcie Spłata Pozostały CF BZ środki pie

  23. Slide 23: 2014 r. – plany i perspektywy

    2014 r. – plany i perspektywy

  24. Slide 24: 2014 r.: Najważniejsze dokonania i plany

    2014 r.: Najważniejsze dokonania i plany  Segment deweloperski  Uzupełnienie oferty mieszkaniowej, • Start budowy etapu Ia Central Park Ursynów, wprowadzenie do sprzedaży 471 mieszkań i lokali,  Wzrost sprzedaży deweloperskiej lokali do ponad 600 sztuk rocznie, • W okresie I-II 2014 r. sprzedano

  25. Slide 25: Strategiczna Inwestycja: Central Park Ursynów

    Strategiczna Inwestycja: Central Park Ursynów Podstawowe informacje o Central Park Ursynów (Kłobucka) Etap Ia inwestycji • Powierzchnia nieruchomości: 11,1 ha • 2 budynki, 471 mieszkań i lokali usługowych o łącznej powierzchni 25,7 tys. m2, • Zabezpieczony bank ziemi na najbliższe lata - łączna licz

  26. Slide 26: Dane kontaktowe

    Dane kontaktowe Marvipol S.A. ul. Prosta 32 00-838 Warszawa [email protected] 26

Marvipol — FY2013 Earnings Presentation on 6ix