Wittchen Sa · GPW:WTN

Wittchen Sa — Q3 2023 Earnings Presentation

43 slides from Wittchen Sa's earnings presentation, Nov 24, 2023

  1. Slide 1: Prezentacja wyników za 3Q23

    PREZENTACJA WYNIKÓW ZA 3Q23 24 listopada 2023 r., Palmiry Elegance & Young

  2. Slide 2: Ograniczenie odpowiedzialności

    OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI Niniejsza prezentacja została sporządzona przez Zarząd spółki Wittchen S.A. („Spółka” lub „Emitent”) w celu prezentacji wyników za 2 kwartał 2023 r. z przeznaczeniem dla akcjonariuszy Spółki, klientów oraz analityków finansowych. Niniejsza prezentacja nie stanowi, w ca

  3. Slide 3: Podsumowanie biznesowe

    3 01 PODSUMOWANIE BIZNESOWE Elegance& Young

  4. Slide 4: Wymagające otoczenie rynkowe 3Q23

    Przychody Wittchen (dane kwartalne, zmiana r/r) na tle sprzedaży detalicznej WYMAGAJĄCE w kategoriach: tekstylia, odzież, obuwie (dane miesięczne, zmiana r/r) OTOCZENIE 140% Sprzeda ż detaliczna: tekstylia, odzież, RYNKOWE obuwie Ceny stałe 120% Sprzeda ż detaliczna: tekstylia, odzież, obuwie Ceny b

  5. Slide 5: Omnichannel: sprzedaż on-line i off-line

    SPRZEDAŻ ON-LINE Własne e-sklepy i zewnętrzne 50 OMNICHANNEL 6 własnych e-sklepów, marketplace’y 44 marketplace’y 50% sprzedaży 9M23 851 tys. zrealizowanych zamówień w 9M23, +40% r/r 5 SPRZEDAŻ OFF-LINE Salony tradycyjne 114 salonów własnych 94 w Polsce pod markami: 7 w Czechach i 3 na Węgrzech Witt

  6. Slide 6: Rozwój on-line i off-line w 3Q23

    ROZWÓJ ON-LINE I OFF-LINE W 3Q23 POWIERZCHNIE STACJONARNE 9 718 m2 wzrost o 270 m2 r/r 6 WŁASNE E-SKLEPY 6 bez zmian w 3Q23 MARKETPLACE 44 zwiększenie o 5 r/r Elegance& Young

  7. Slide 7: Rosnąca obecność w Europie

    ROSNĄCA OBECNOŚĆ W EUROPIE RK MA DE N D AN 3Q23 r/r EL IR DS RK 7 Wittchen 100 +1 AN MA L ER DE N Centrum D TH AN NE logistyczne EL IR Wittchen Travel 14 -3 S w Palmirach D AN E RL TH Razem 114 -2 NE 94 10 7 3 Elegance& Young On-line marketplace’y On-line (własne e-sklepy + marketplace’y) On-line +

  8. Slide 8: Asortyment dostosowany do klienta i otoczenia

    ASORTYMENT DOSTOSOWANY DO KLIENTA I OTOCZENIA Intensyfikacja sprzedaży walizek w 9M23 ze względu na duży popyt związany z podróżami 3%1% 3%1% oraz z większą i lepiej 19% 9% 17% 12% dostosowaną do rynku 6% ofertą produktową 6% 5% 5% 8 9M22 9M23 Rozwój linii torebek poprzez poszerzenie kolekcji Young

  9. Slide 9: Wyniki finansowe 3Q23

    9 02 WYNIKI FINANSOWE 3Q23 Elegance& Young

  10. Slide 10: Wyniki 3Q23

    PRZYCHODY 128,1 mln PLN +8,4% r/r WYNIKI 3Q23 MARŻA BRUTTO NA SPRZEDAŻY 62,3% -0,8 p.p. r/r 10 EBIT 23,7 mln PLN -19,4% r/r MARŻA EBIT 18,5% -6,4 p.p r/r. 17,4 mln PLN Elegance& Young ZYSK NETTO -2,6% r/r

  11. Slide 11: Rosnąca sprzedaż w 3Q23

    ROSNĄCA SPRZEDAŻ Kwartalna sprzedaż (mln PLN) W 3Q23 79,9 106,0 64,3 86,8 118,2 136,7 96,3 110,4 128,1 23,1 18,1 § 18% wzrost r/r sprzedaży e-commerce dzięki 17,6 14,5 15,7 dalszemu rozwojowi sprzedaży we własnych 11,2 5,4 12,7 65,6 61,6 e-sklepach i marketplace’ach oraz poszerzeniu 52,0 51,0 54,9 a

  12. Slide 12: Utrzymanie wysokiego poziomu marży brutto na sprzedaży

    Kluczowe elementy UTRZYMANIE WYSOKIEGO POZIOMU wpływające na marżę brutto: MARŻY BRUTTO NA SPRZEDAŻY koszt zakupu koszty transportu Kwartalna marża brutto na sprzedaży poziom kursu PLN/USD 63,8% 63,6% 63,0% 63,1% 63,0% poziom przecen 62,3% 62,6% 62,3% 62,1% 12 popyt konsumencki Kontynuacja poprawy e

  13. Slide 13: Skupienie się na kosztach

    Koszty sklepów własnych/ m2 SKUPIENIE SIĘ (PLN, MSR17) 7% r/r NA KOSZTACH 596 656 660 685 74 675 81 702 88 535 553 84 83 § Koszty sklepów własnych/m2 wzrosły o 7% r/r 471 65 78 75 w 3Q23. Kluczowe powody to: 65 226 271 263 298 267 303 205 206 188 § 3% r/r wzrost kosztów czynszów/m2, w 3Q23 głównie z

  14. Slide 14: On-line – najlepszy EBIT w 3Q w historii

    Podział wyniku na działalności podstawowej (mln PLN, MSSF16) ON-LINE – NAJLEPSZY 40,0 35,0 17,4 28,8 7,2 18,5 29,1 34,5 12,9 16,5 23,8 EBIT W 3Q W HISTORII 30,0 25,0 5,8 3,6 7,4 20,0 4,9 14,2 15,1 1,8 13,1 3,2 15,0 2,4 10,0 10,0 8,3 3,4 14,5 9,9 5,0 1,9 11,3 12,0 9,8 7,0 9,8 5,5 5,9 § Kanał on-line

  15. Slide 15: Utrzymana wysoka marża brutto w 3Q23

    UTRZYMANA WYSOKA MARŻA BRUTTO mln PLN, MSSF16 3Q23 3Q22 r/r Przychody 128,1 118,2 8,4% W 3Q23 Marża brutto na sprzedaży (%) 62,3% 63,1% -0,8% Koszty SG&A 56,0 45,5 23,2% § Stabilny wzrost sprzedaży. % sprzedaży 43,8% 38,5% 5,2% § Wzrost sprzedaży pomimo wymagającego Zysk operacyjny 23,7 29,3 -19,4%

  16. Slide 16: Silna pozycja po trzech kwartałach

    SILNA POZYCJA PO mln PLN, MSSF16 9M23 9M22 r/r TRZECH KWARTAŁACH Przychody Marża brutto na sprzedaży (%) 334,8 62,9% 269,2 63,2% 24,4% -0,2 pp. Koszty SG&A 157,5 115,2 36,7% % sprzedaży 47,0% 42,8% 4,2 pp. § Solidny wzrost przychodów narastająco Zysk operacyjny 51,9 53,2 -2,4% w okresie 9M23 utrzyma

  17. Slide 17: Bezpieczny poziom zapasów

    BEZPIECZNY POZIOM Zapasy versus zapasy/m2 13 042 13 599 12 690 13 788 14 000 140,0 11 943 12 211 ZAPASÓW 10 925 10 730 10 931 12 000 120,0 10 000 100,0 8 000 80,0 125,7 130,4 134,0 6 000 § Zapasy wzrosły o 7% r/r. Optymalizacja 60,0 119,6 123,3 104,5 112,1 103,0 103,0 4 000 działań w obszarze logist

  18. Slide 18: Zadłużenie netto (MSR 17)

    Kwartalne wydatki inwestycyjne (mln PLN) ZADŁUŻENIE NETTO (MSR 17) 3,33 3,1 2,9 2,1 1,9 1,1 § W 3Q23 wydatki inwestycyjne związane 0,1 1,1 0,5 głównie z IT, e-commerce i inwestycjami 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q22 1Q23 2Q23 3Q23 w salonach. Zadłużenie netto 18 § Wyższy poziom zadłużenia wynika z (mln

  19. Slide 19: Kontrola cyklu gotówki

    Przepływy kwartalne KONTROLA CYKLU (mln PLN) 40,0 14,9 mln PLN -7,1 mln PLN GOTÓWKI 30,0 20,0 16,1 11,9 10,0 5,3 0,0 § Pozytywne i stabilne r/r przepływy -10,0 -2,3 -2,7 operacyjne. -20,0 -30,0 -20,5 § Wydatki inwestycyjne związane głównie 3Q22 3Q23 z IT, e-commerce i salonami. Przepływy operacyjne

  20. Slide 20: Podsumowanie 9M23

    Utrzymanie wzrostu sprzedaży 01. (+24,4% r/r), szczególnie on-line i sprzedaży zagranicznej PODSUMOWANIE 9M23 02. Wysoka marża brutto na sprzedaży: 62,3% 20 03. Marża netto utrzymana na wysokim poziome 12,1% 04. Wzrost zysku netto o 19,8% r/r Elegance& Young 05. Bezpieczny poziom zapasów (134 mln PL

  21. Slide 21: Plany 2023+

    21 03 PLANY 2023+ Elegance& Young

  22. Slide 22: Obecny cel krótkoterminowy – poprawa efektywności biznesu

    OBECNY CEL KRÓTKOTERMINOWY – POPRAWA EFEKTYWNOŚCI BIZNESU § Przegląd efektywności w ramach całej firmy – poszukiwanie możliwości ograniczenia kosztów, podnoszenia cen § Logistyka – zmniejszanie kosztów transportu, ograniczanie liczby przesyłek, wyższe opłaty klientów za dostawy, wyższe progi bezpłat

  23. Slide 23: Plany na 4Q23 oraz 2024

    SZANSE PLANY NA 4Q23 ORAZ 2024 rozwój sprzedaży zagranicznej dotarcie z ofertą do szerszej grupy klientów Ścisła kontrola kosztów oraz działania 1 zmierzające do poprawy efektywności rozszerzenie asortymentu sprzedaży zagranicznej w całej firmie RYZYKA inflacja 23 2 Stabilizacja marży brutto na wyso

  24. Slide 24: Cel na 2024: 45 e-sklepów i marketplace'ów

    CEL NA 2024: 8 E-SKLEPÓW I 45 MARKETPLACE’ÓW RK MA DE N RK DS MA 24 AN DE N D L ER AN TH EL NE IR S ND LA ER TH NE Elegance& Young 3Q23 Planowane e-sklepy 2023 Własne e-sklepy

  25. Slide 25: Rozwój poza granicami Polski

    ROZWÓJ POZA GRANICAMI POLSKI § Planujemy dalszy rozwój geograficzny również poprzez salony własne. § Trzy-stopniowy proces wchodzenia na nowe rynki zagraniczne: • zewnętrzne marketplace’y – budowa świadomości marki, 25 • własne e-sklepy, • własne salony. § Do końca 2023 roku chcemy być obecni z nasz

  26. Slide 26: Grupa dobrze przygotowana do 4Q23

    GRUPA DOBRZE PRZYGOTOWANA DO 4Q23 Klienci detaliczni 26 Posiadany zapas w naszym Szeroki wybór kolekcji torebek, akcesoriów, odzieży i butów Szeroka gama walizek i akcesoriów do podróży. centrum logistycznym jest naszym zabezpieczeniem na następne miesiące. Klienci biznesowi Współpraca na zasadach d

  27. Slide 27: Własne centrum logistyczne to przewaga grupy

    WŁASNE CENTRUM LOGISTYCZNE TO PRZEWAGA GRUPY 27 Posiadamy własne Centrum obsługuje Centrum posiada centrum logistyczne zamówienia na 13 900 m2, zostało w Palmirach wszystkie kraje, rozbudowane w których jesteśmy w 2020 roku obecni Elegance& Young

  28. Slide 28: Grupa Wittchen podsumowanie

    Rozwój e-commerce wspierany 01. marketingiem i nowoczesną GRUPA WITTCHEN logistyką PODSUMOWANIE 02. Rozwój poza granicami Polski, zarówno on-line jak i off-line 28 03. Nakłady inwestycyjne głównie związane z e-commerce Zapas w magazynie pozwalający 04. na wzrost mimo zawirowań w łańcuchach dostaw El

  29. Slide 29: Pytania i odpowiedzi

    29 04 PYTANIA I ODPOWIEDZI Elegance& Young

  30. Slide 30: Slajdy pomocnicze

    30 05 SLAJDY POMOCNICZE Elegance& Young

  31. Slide 31: Spółka dywidendowa

    SPÓŁKA DYWIDENDOWA (mln PLN, dywidendy pokazane pod rok, z którego nastąpiła wypłata) Dywidenda na 1 akcję 0,06 0,66 0,83 0,84 1,0 3,03 3,33 70,0 61,1 60,0 53,3 50,0 31 40,0 30,0 18,2 20,0 15,0 15,2 11,9 9,3 10,0 0,0 2014 2015 2016 2017 2018 2021 2022 Elegance& Young § Dywidenda w wysokości 3,33 PLN

  32. Slide 32: Prosta struktura grupy kapitałowej

    PROSTA STRUKTURA GRUPY KAPITAŁOWEJ Wittchen S.A. właściciel centrum biurowo-logistycznego w Palmirach, zakup i sprzedaż towarów Grupy, zawieranie umów najmu salonów firmowych, właściciel znaków towarowych WITTCHEN i licencjobiorca znaku VIP COLLECTION. 32 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100% Witt

  33. Slide 33: Własne e-sklepy w 6 krajach

    WŁASNE E-SKLEPY W 6 KRAJACH budują renomę marki Wittchen 33 działają w języku lokalnym posiadają lokalne formy płatności obsługiwane są przez centrum Elegance& Young logistyczne w Palmirach

  34. Slide 34: Stabilna liczba sklepów

    STABILNA LICZBA SKLEPÓW Liczba sklepów 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q22 1Q23 2Q23 3Q23 Polska 102 100 97 96 97 96 95 94 94 Czechy 5 5 6 6 6 6 7 7 7 Węgry 0 1 1 1 3 3 3 3 3 Ukraina (franczyza) 10 10 10 10 10 10 10 10 10 Razem 117 116 114 113 116 115 115 114 114 Liczba sklepów 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q

  35. Slide 35: Stabilna powierzchnia

    STABILNA POWIERZCHNIA m2 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q22 1Q23 2Q23 3Q23 Polska 8 274 8 219 7 946 7 909 8 000 7 952 8 036 7 960 7 960 Czechy 415 415 508 508 508 508 629 629 629 Węgry 0 86 86 86 249 249 249 249 249 Ukraina 880 880 880 880 880 880 880 880 880 Razem 9 569 9 600 9 420 9 383 9 637 9 589 9 7

  36. Slide 36: Powierzchnia biurowa i logistyczna

    POWIERZCHNIA BIUROWA I LOGISTYCZNA Centrum Logistyczne 2 Parametry Budynek biurowy Centrum Logistyczne 1 (nowa hala magazynowa) Koszt budowy (bez kosztów 17 708 tys. 13 608 tys. 16 316 tys. związanych z zakupem gruntu) Oddany do użytkowania 25.10.2017 r. 31.12.2010 r. 16.07.2020 r. 36 Kubatura 11 28

  37. Slide 37: Klienci detaliczni i biznesowi

    KLIENCI DETALICZNI KLIENCI DETALICZNI I BIZNESOWI Klienci naszych sklepów stacjonarnych, e-sklepów i marketplace’ów 87% przychodów w 3Q23 37 KLIENCI BIZNESOWI Partnerzy biznesowi krajowi i zagraniczni (hurt) 13% przychodów w 3Q23 Elegance& Young

  38. Slide 38: Kwartalne wyniki finansowe MSSF16

    KWARTALNE WYNIKI FINANSOWE MSSF16 mln PLN 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q22 1Q23 2Q23 3Q23 Przychody 79,9 106,0 64,3 86,8 118,2 136,7 96,3 110,4 128,1 Zysk brutto na sprzedaży 49,7 66,8 40,1 55,4 74,6 85,5 60,7 70,2 79,8 Marża (%) 62,1% 63,0% 62,3% 63,8% 63,1% 62,6% 63,0% 63,6% 62,3% Koszty SG&A 32,3 38

  39. Slide 39: Kwartalne wyniki finansowe MSR17

    KWARTALNE WYNIKI FINANSOWE MSR17 mln PLN 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q22 1Q23 2Q23 3Q23 Przychody 79,9 106,0 64,3 86,8 118,2 136,7 96,3 110,4 128,1 Zysk brutto na sprzedaży 49,7 66,8 40,1 55,4 74,6 85,5 60,7 70,2 79,8 Marża (%) 62,1% 63,0% 62,3% 63,8% 63,1% 62,6% 63,0% 63,6% 62,3% Koszty SG&A 32,0 37,

  40. Slide 40: Bezpieczny bilans

    BEZPIECZNY BILANS 3Q22 3Q23 § Dominującą pozycję w Aktywa trwałe 143,1 144,5 rzeczowych aktywach rzeczowe aktywa trwałe 72,0 72,4 trwałych stanowią siedziba aktywa niematerialne i goodwill 27,0 27,1 spółki w Palmirach, centrum aktywa z tytułu prawa do 43,2 43,7 użytkowania logistyczne i inwestycje A

  41. Slide 41: Firma rodzinna, stabilny akcjonariat

    FIRMA RODZINNA, STABILNY Pozostali 40,00% Jędrzej i AKCJONARIAT Monika Wittchen 60,00% Liczba % udział akcji/głosów Jędrzej i Monika Wittchen 11 016 244 60,00% pośrednio przez Gold 10 313 776 56,17% pośrednio przez Town Gold Town bezpośrednio bezpośrednio Jędrzej 40 160 0,22% 93,62% Monika Wittchen

  42. Slide 42: Słownik pojęć

    SŁOWNIK POJĘĆ SEGMENT B2B Przychody od klientów biznesowych. SEGMENT B2C Przychody od klientów detalicznych. SPRZEDAŻ (PLN/M2 NA M-C) Kwartalna sprzedaż (sklepy, internet, pozostała sprzedaż)/ średnia pracująca powierzchnia / 3. 42 KOSZTY SKLEPÓW WŁASNYCH/M2 Kwartalne koszty sklepów własnych/ średni

  43. Slide 43: Kontakt

    /wittchen KONTAKT /wittchen /wittchencom /WittchenPolska /Wittchen-s.a. WITTCHEN S.A. Palmiry, ul. Gdańska 60 05-152 Czosnów KONTAKT DLA INWESTORÓW [email protected] tel: +48 882 434 150

Wittchen — Q3 2023 Earnings Presentation on 6ix