Tatry mountain resorts As · BSSE:1TMR001E
Tatry mountain resorts As — Investor Presentation (April 2014)
23 slides from Tatry mountain resorts As's investor presentation, April 2014
Slide 1: Komparatívna analýza Peer Group Apríl, 2014
Komparatívna analýza Peer Group Apríl, 2014
Slide 2: Všeobecný prehľad
Všeobecný prehľad Trhová Krajina Oblasti kapitalizác Spoločnosť Pododvetvie Kotácia pôvodu podnikania ia v mil. EUR * Burza cenných papierov v -3 lyžiarske strediská Bratislave, Burza Strediská/Zábavné a aquapark TMR parky Slovensko -9 hotelov cenných papíru 140,2 Praha, Varšavská - realitné projekt
Slide 3: Všeobecný prehľad
Všeobecný prehľad Trhová Krajina Oblasti kapitalizác Spoločnosť Pododvetvie Kotácia pôvodu podnikania ia v mil. EUR * - 10 horských Strediská/Zábavné stredísk Vail Resorts parky USA - Ubytovanie NYSE 1 707,8 - Realitné projekty -11 zábavných parkov Strediská/Zábavné -3 vonkajšie vodné Cedar Fair par
Slide 4: Nedávne udalosti – TMR
Nedávne udalosti – TMR Udalosti 2012/13: Zníženie základného imania na 47 mil. EUR, na 7 EUR na akciu (k 22.10.2013) Výplata akcionárov zo zníženia ZI z emisie dlhopisov za 180 mil. EUR začiatkom r. 2014 CAPEX 45 mil. EUR – ukončenie 1. fázy (7 rokov) investičnej stratégie 12% nárast návštev
Slide 5: Nedávne udalosti – CDA
Nedávne udalosti – CDA Udalosti 2012/13: Expanzia cezhraničnej obchodnej činnosti – Múzeum Grévin Montréal, Sochi Realitný projekt Foncière Rénovation Montagne Lyžiarske strediská: Tržby +3,8%, predaj skipassov +4%, osobo-dni +0,7%, priemerná tržba +3,3% Zábavné parky: Tržby -5,1%, návštevno
Slide 6: Nedávne udalosti – SkiStar
Nedávne udalosti – SkiStar Udalosti 2012/13: Po dvoch rokoch poklesu, zvrat negatívneho trendu a dosiahnutie finančných cieľov Obsadenosť lôžok +4% (74%), osobo-dni +4,9% (4,3 mil.) Vyššie výnosy počas všetkých sviatkov a prázdnin Zvýšný záujem o realitné projekty MySkiStar – bezplatná slu
Slide 7: Nedávne udalosti – Vail Resorts
Nedávne udalosti – Vail Resorts Udalosti 2012/13: Nedostatok prírodného snehu Zdražovanie cien skipassov 50-ročný prenájom strediska Canyons na jeho prevádzkovanie CAPEX na 2013 $130m-140m Akcionárska štruktúra Akvizícia Afton Alps, Minessota a Mount Brighton, Michigan za $20m BAMCO, Inc.;
Slide 8: Nedávne udalosti – Cedar Fair
Nedávne udalosti – Cedar Fair Udalosti 2013: Rekordná návštevnosť 23,5 mil. (+0,9%) Priemerné výdavky jedného návštevníka sa zvýšili o 5,2% ($44,15) Negatívny dopad posilnenia dolára na kanadské prevádzky CAPEX $120,4m Akcionárska štruktúra Segmenty podnikania Small Shareholders; 60,4% Neube
Slide 9: Finančný prehľad – Trhové štatistiky
Finančný prehľad – Trhové štatistiky Trhový prehľad** Spoločnosť Cena akcie (EUR) Ročný výnos (%) Trhová kap. Hodnota spoločnosti Beta (mil. EUR) (mil. EUR) TMR 20,90 +5,9 140,2 349,0 0,50 CDA 15,96 +5,7 386,7 853,2 0,35 SkiStar 9,47 +11,0 371,3 606,2 0,51 Vail Resorts 47,58 +11,7 1 707,8 2 189,3 1,
Slide 10: Finančné výsledky
Finančné výsledky LTM Finančné štatistiky FR 2012/13 Finančné štatistiky Spoločnosť Výnosy EBITDA EBIT Čistý zisk Výnosy EBITDA EBIT Čistý zisk (mil. EUR) (mil. EUR) ** (mil. EUR) (mil. EUR) (mil. EUR) (mil. EUR) (mil. EUR) (mil. EUR) TMR 54,3 18,6 7,7 6,6 54,3 18,6 7,7 6,6 CDA 680 152,2 49,3 0,3 68
Slide 11: Finančný prehľad – Marže a Pomery
Finančný prehľad – Marže a Pomery LTM Ziskovosť Návratnosť investícií LTM LTM Násobky LTM Zisk ocenenia Zadĺže- nosť Spoločnosť EBITDA EBIT Marža ROE (%) ROA (%) Div. výnos EPS P/E EV/ Dlh/ marža marža čistého (%) (EUR) EBITDA Celkový (%) ** (%)** zisku (%)** kapitál 0 TMR 34,2 14,7 12,6 6,8 2,0 0,9
Slide 12: Kľúčové ukazovatele výkonnosti (KPIs)
Kľúčové ukazovatele výkonnosti (KPIs) FY 2012/13 Spoločnosť Návštevnosť (mil.) – Priemerná tržba na ADR (priemerná denná Obsadenosť (%) Horské strediská, zábavné zákazníka (EUR) – Horské cena za izbu v EUR) parky strediská, zábavné parky 1,6 15,82 TMR 55,21 50,7 0,6 14,08 17,7 29,02 N/A CDA N/A 8,4
Slide 13: Finančné výsledky – FY 2012/13 (TMR)
Finančné výsledky – FY 2012/13 (k 31.10.2013) Výnosy sa zvýšili o 19,4% EBITDA sa zvýšila o 32,7% Čistý zisk sa znížil o 35,2% najmä kvôli dvojnásobnej dani z príjmu a zápornému goodwill v 2011/12 54,3 60,0 43,8 50,0 Výnosy V mEUR 40,0 30,0 18,6 Čistý zisk 14,0 20,0 10,2 6,6 EBITDA 10,0 0,0 20
Slide 14: Finančné výsledky – FY 2012/13 (CDA)
Finančné výsledky – FY 2012/13 (k 30.9.2013) Výnosy sa medziročne nezmenili EBITDA sa znížila o 4,6% Čistý zisk sa znížil o 99,1% kvôli preceneniu, zisk pred precenením sa znížil o 40,5% 800 677,7 678 600 Výnosy v mEUR 400 EBITDA 160,1 152,7 Čistý zisk 200 32,9 0,3 0 2011/12 2012/13 14
Slide 15: Finančné výsledky – FY 2012/13 (SkiStar)
Finančné výsledky – FY 2012/13 (k 31.8.2013) Výnosy sa zvýšili +7% po 2 rokoch poklesu Čistý zisk sa znížil o 13% EBITDA sa zvýšila o 6,2% 193 178 200 150 Výnosy V mEUR 100 Čistý zisk 46,6 49,5 17,7 15,4 EBITDA 50 0 2011/12 2012/13 * Prevedené zo SEK 15
Slide 16: Finančné výsledky – FY 2012/13 (Vail Resorts)
Finančné výsledky – FY 2012/13 (k 31.7.2013) Výnosy sa zvýšili o 9,4% Čistý zisk sa zvýšil o 129,4% EBITDA sa zvýšila o 20,5% 1000,0 818,1 747,7 800,0 V mEUR* Výnosy 600,0 Čistý zisk 400,0 136,5 164,5 EBITDA 200,0 12,0 27,5 0,0 2011/12 2012/13 * Prevedené z USD 16
Slide 17: Finančné výsledky – FY 2013 (Cedar Fair)
Finančné výsledky – FY 2013 (k 31.12.2013) Výnosy sa zvýšili o 5,3% Čistý zisk sa zvýšil o 6,0% EBITDA sa zvýšila o 8,1% 1000,0 779,9 821,4 800,0 V mEUR* Výnosy 600,0 280,1 302,7 Čistý zisk 400,0 EBITDA 200,0 73,9 78,3 0,0 2012 2013 * Prevedené z USD 17
Slide 18: Konkurencieschopnosť
Konkurencieschopnosť Spoločnosť Výhody akcionárskeho klubu Konkurenčné výhody • Unikátna geografická poloha stredísk – jediný • Body programu GOPASS za príslušný počet akcií prevádzkovateľ „alpských“ horských stredísk v CEE • Min. investícia 25 akcií – 1000 bodov • Potenciálna 7,5 mil. klientská zák
Slide 19: Konkurencieschopnosť
Konkurencieschopnosť Spoločnosť Výhody akcionárskeho klubu Konkurenčné výhody • Diverzifikovaný business model • Široká ponuka doplnkových služieb v strediskách • Silná značka • Pokračujúce CAPEX na zvyšovanie kvality, vyššie ako konkurencia • Prevádzkové synergie vďaka prevádzke mnohých Vail Resort
Slide 20: Zhrnutie
Zhrnutie Všetky spomenuté spoločnosti podnikajú v sektore rekreačných činností, ale Cedar Fair nepodniká v horskom turizme. Cedar Fair je spomedzi peer skupiny spoločnosťou s najvyššou trhovou kapitalizáciou vo výške 2,1mld EUR a TMR má najnižšiu trhovú kapitalizáciu vo výške 140,2mEUR Cedar F
Slide 21: Použité skratky
Použité skratky Aktualizovat CAPEX – Kapitálové výdavky EBIT – Prevádzkový hospodársky výsledok pred zdanením, úrokmi a po odpisoch EBITDA – Prevádzkový hospodársky výsledok pred zdanením, úrokmi a bez odpisov EPS – Zisk na akciu FR – Fiškálny rok mil. – Milión km – Kilometrov TMR –
Slide 22: Zdroje
Zdroje 1. Tatry Mountain Resorts – ročné a priebežné správy 2. Compagnie des Alpes – ročné a priebežné správy 3. SkiStar – ročné a priebežné správy 4. Vail Resorts – ročné a priebežné správy 5. Cedar Fair – ročné a priebežné správy 6. Televerbier – ročné a priebežné správy 7. Financial Times na www.
Slide 23: Výhrada
Výhrada Tento materiál je určený výlučne na informačné a propagačné účely. Jeho cieľom je informovať o obchodnej stratégii spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s., so sídlom Demänovská Dolina 72, Liptovský Mikuláš 031 01, IČO: 31 560 636, zapísanej v Obchodnom registri Krajského súdu v Žiline, Se
Tatry Mountain Resorts, a.s. — Investor Presentation (April 2014) on 6ix